Ana Sayfa Diyet

Zayıflamak İstiyorum

Zayıflamak İstiyorum

Biraz sonra size vereceğimiz bilgiler doğrultusunda kilo vermek hakkında ve nasıl bir fit vücuda sahip olabileceğinizin o kadar da zor olmadığını, besin tüketiminiz de yapılacak birkaç değişiklikle nasıl kilo verebileceğinizi göreceksiniz. Bunun sonucunda kendinize olan güveninizin ve moralinizin çok daha iyi bir hal aldığını farkedeceksiniz. Zayıflamak için pek çok farklı yollar bulunuyor olsa da kendinize özgün bir diyetle daha sağlıklı olarak sizi memnun edecek şekilde nasıl kilo verilir anlatmaya başlayalım.

Kilo Vermek istiyorum

Kilo vermeniz için neler yapmanız gerekli ve kilo nasıl verilir sorunuzun cevabını aşağıda sizler için anlattık.

Bol Su Tüketimi

Düzenli olarak günde ikişer, üçer saat arayla en az sekiz bardak olmak şartıyla su tüketimine başlamalısınız. Eğer fazla su içemeyen birisiyseniz suyu değişik yollarla tüketebilirsiniz. Örneğin suyun içerisine limon atarak su içmenizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun

Hazır yiyeceklerden olabildiğince uzak durmalı veya hayatınızdan tamamen çıkartıp doğal gıdalara yönelmeye başlamalısınız. Aynı zamanda şekerli gıdaları içecekleri hayatınızdan çıkarmanız kilo vermek ve sağlıklı yaşamak için oldukça önemlidir.

Şeker insülin direnci oluşmasına sebep olmaktadır. İnsülin direnci olan birisinin kilo vermesi oldukça zordur bu sebeple ilk olarak insülin direncini tedavi edilmesi gereklidir. Bu yüzden içeceklerinizi, yiyeceklerinizi olabildiğince şekersiz olarak tüketmeniz sağlığınız ve kilo vermeniz açısından oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Yağ Tüketimi

Yiyeceklerinizde yağ oranını azaltıp, doğal zeytin yağı kullanmaya özen göstermelisiniz. Yağ tüketimini tamamen kesmek zararlıdır. Bu yüzden yağ tüketimini az olarak  ve doğal yağ kullanarak tüketmeniz kilo vermenize katkıda bulunacaktır.

Meyve Tüketimi

Meyve tüketimi ne kadar da tavsiye edilse de içerisinde bulunan şeker den dolayı yanlış tüketim sonucunda kilo vermek yerine kilo almamıza sebep olabilir. Bu yüzden meyve tüketimi günde bir iki adet olarak ara öğünlerde tüketmeniz kilo vermeniz açısından faydalı olacaktır.

Tahıl Tüketimi

Ekmek, makarna, prinç vb. tüketimlerinizi tam tahıllı olarak tercih etmelisiniz. Ekmek tüketimini sabah öğünleri ve öğlen öğünlerinde  tercih etmelisiniz. Akşam öğününde tahıllı gıdalar yerine daha çok sebze ve çorba tüketmeniz kilo vermeniz bakımından oldukça katkıda bulunacaktır.

Protein Ağırlıklı Beslenme

Protein ağırlık beslenmeniz, örneğin  tavuk, balık, kırmızı et gibi protein ağırlıklı gıdaları günlük almanız gereken kalori miktarına göre tüketmeniz kilo verirken hem kas kaybını önlemenize hemde hızlı bir şekilde yağ yakmanız açısından oldukça önemlidir.

Spor Yapmak

Günde en az yarım saat boyunca yürüyüş yada koşmanız kilo vermenizi hızlandırıcı yöntemlerinden birisidir. Aynı zamanda bunun yanında hafif olarak ağırlık çalışmanız kilo verirken kas kaybınızı minumuma indirir.

Yukarıda belirttiğimiz bilgiler doğrultusunda bunlara uymanız halinde yavaş yavaş sağlıklı olarak nasıl kilo verdiğinizi göreceksiniz. Bunun yanı sıra sıkça olarak hızlı kilo nasıl verilir sorusuna gelince, hızlı kilo vermeye çalışmak sağlımız açısından risklidir. Genel olarak hızla verilen kilolar gene aynı şekilde hızlı bir biçimde tekrardan geri alınmaktadır.

SON YAZILAR