Ana Sayfa Genel Sağlık

Vücut Bakımı

Vücut Bakımı

Cilt bakımı denildiğinde aklınıza ilk olarak yüz bakımı geldiğini duyar gibiyiz. Oysaki cilt bakımı denildiğinde bütün vücudumuz aklımıza gelmelidir. Dermatologlar nasıl yüz bakımına önem gösteriyorsak aynı şekilde bütün vücudumuza bakım yapmamız gerektiğini vurgulamaktadır. Uzmanlar cildimizin gereken bakımının yapılmaması durumunda bazı sorunların ortaya çıkabileceğini söylemektedir. Örneğin cildimizde oluşabilecek deri kırışıklıkları ve daha da kötü olarak cilt kanseri gibi durumlarla karşılaşabileceğimizi dile getirmektedirler. Bugün sizlere bütün cildimizin bakımı nasıl yapılmalıdır onlara değineceğiz.

Boyun ve Göğüs Bölgesi

Yüzümüzün aksine boyun ve göğüs bölgemiz daha hassastır. Bu sebeple bakım yapılırken kullandığınız ürünler mümkünse doğal içerikli olmalıdır. Yapacağınız bakımın daha etkili olabilmesi için isterseniz haftada bir veya iki defa minik granüllü peelling yapabilirsiniz.

Gövde

Öncellikle cildimizi doğal içerikli bir duş jeli veya doğal sabun ile temizledikten sonra  doğal yağlar olan karite yağı, badem yağı gibi ürünler kullanmanız kırışıklara karşı fayda sağlayacaktır. Uzmanlar haftada bir olarak kese yapılmasının da bir çok fayda sağladığını, ölü hücreleri temizlemede oldukça etkili olduğunu söylemektedir. Bu yüzden duş jeli veya sabunu kese ile birlikte uygulamanız cildinizi daha derin temizlenmesine yardımcı olur.

Bacaklar

Eğer bacaklarınızda sivilce oluşumu fazla ise bacaklarınızı yeterince iyi temizlemiyor ve gerekli bakımlarını aksatıyorsunuz demektir. Duş jelinizin içine katacağınız %2 oranında salisik asit bacaklarınızda oluşan sivilcelerin azalmasında yardımcı olur. Bacaklarınızı temizledikten sonra içerisinde gliserin maddesi bulunan nemlendiriciler ile bacaklarınızı hafifçe ovabilirsiniz.

SON YAZILAR