Ana Sayfa Diyet

Soğan Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Soğan Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Zayıflama konusunda birçok zayıflama kürleri vardır. Bunlardan bazıları etkili olabilirken bazıları ise etkisiz kalabiliyor. Bu kürlerin içinde en yaygın olanı ve faydalı olanlarında biriside soğan suyu kürü’ dür. Soğan günümüzde yemeklerde pişmiş ve salatalarımızda çiğ olarak tükettiğimiz ve faydasını gördüğümüz bir sebzedir. Soğanın tek tercih edilmemesinin sebebi kötü koku yapma özelliğinden dolayıdır. Her öğünde soğan tüketmemiz çok faydalı olacaktır ama bu koku yüzünden uygulamak biraz zordur, bu nedenle soğan suyu kürü daha kolay olabiliyor.

Zayıflamak için soğan suyu kürü çok faydalı bir yöntemdir vücuttaki toksinlerin atılmasına destek olur. Kalıcı olarak kilo verilmesi konusunda çok etkilidir.

Soğan Suyu Kürü Hazırlanışı

Makalemizde genel olarak soğanın ve soğan kürünün faydalarından bahsettik peki soğan suyu kürü nasıl yapılır?

Malzemeler:

  • Kuru Soğan orta boy 1 adet
  • 2 bardak klorsuz su

Soğan suyu kürümüzü hazırlarken dikkat etmemiz gereken başlıca sebeplerden birisi soğan kabuklarımızın temiz olmasıdır. Bunun için soğanı güzel bir şekilde yıkamamız gerekir. Daha sonra 2 bardak suyumuzu küçük bir tencerenin içine doldurup kaynatıyoruz. Suyumuz kaynadıktan sonra soğanımızı dört eşit parçaya bölerek kaynayan suyun içine atıyoruz ve 7 dakika kaynamasını bekliyoruz.  Kaynama süresi bittikten sonra soğan suyu kürümüz hazır. Daha sonra 15 dakika ılımasını bekledikten sonra soğan kürümüzü kullanabiliriz.

Soğan Kürü Uygulama

15 dakika dinlendirdiğimiz soğan kürü suyunu 15-20 gün boyunca ılık bir şekilde ve günlük taze olarak kullanmanız gerekmektedir. Öğlen ve akşam yemeklerinden 30 dakika önce 1 bardak olacak şekilde içiniz. Uzun süreli kullanmanızın size bir zararı olmayacaktır. Soğan suyu kürü kullanımı sonrasında kendinizde halsizlik, baş ağrısı, mide bulantısı gibi normal olmayan problemler görürseniz soğan suyu kürünü kullanmayı bırakınız.

SON YAZILAR