Ana Sayfa Genel Sağlık

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Birçok insan hayatının herhangi bir döneminde sivilce sorunu ile karşı karşıya kalmıştır. Sivilce izlerinden kurtulmanın yollarını sizler için aşağıda detaylı olarak yer verdik. Peki sivilce izleri nasıl geçer

Sivilce izleri ve lekelerinden kurtulmanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Sivilce izlerinden nasıl kurtulurum?  Sorusunun cevabını sizlere verebilmek için yaptığımız detaylı araştırmalar sonucunda birçok bilgi edindik. Edindiğimiz bu bilgileri sizler için düzgün derlenmiş bir şekilde anlatacağız.

Sivilce İzleri Nasıl Oluşur?

Genellikle sivilcelerin el ile tahribat edilmesi, bu sorunun oluşmasındaki en önemli sebeplerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra büyük ve kanlı sivilcelerinde iz bırakma ihtimali bulunmaktadır. Bu izler açık tenlilerde daha kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Oluşan bu sivilce lekeleri zaman içerisinde cilt kanseri gibi ciddi hastalıkların oluşmasına sebep olabilmektedir.

Sivilce problemi yağlı ciltlerde normal ve karma ciltlere oranla kendini daha çok göstermektedir. Bu yüzden cilt bakımının düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir.

Tedavinin cilt tipine uygun olan, doğal ürünler ile yapılması oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden cildin yağ oranını dengede tutacak ve ihtiyacı olan sıvıyı sağlayacak ürünlerin kullanımı tercih edilmelidir. Peki sivilce izlerinden nasıl kurtulurum? Evde yapacağınız sivilce maskeleri ve kürleri ile bu sorundan kısa zaman içerisinde kurtulmak için önemli bir yol kat edebilirsiniz. Sizler için bu maskeler ve kürlerinin tariflerini hazırladık.

Sivilce İzleri İçin Bal: Hiç bir karışım yapmadan doğal balı yüzünüze sürdükten sonra 10 dakika bekleyip ardından iyi bir şekilde yıkayın. Bal cildin kaybetmiş olduğu sıvıyı geri kazandırmak için oldukça önemli bir yöntem olarak görülmektedir.

Sivilce İzleri İçin Elma Sirkesi: Uzmanların çoğu cilt problemlerinde önerdiği elma sirkesi sivilce izleri için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Cildin gerekli vitaminlerini sağlar. Bu yüzden cilt bakım ürünlerinde sıkça kullanılmaktadır. Elma sirkesi sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç defa sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye masaj uygulayarak sürülmelidir. Bu yöntem zamanla sivilce izlerinin geçmesini sağlayacaktır.

Sivilce İzlerini Geçiren Maskeler: Cildimizde oluşan sivilceler ve sivilce lekeleri için doğru maske seçimi, kısa zamanda bu problemlerden kurtulmak için önemli bir yere sahiptir. Uzmanların sıkça her fırsatta dile getirdiği limon maskesi ve elma sirkesi ile yapılan maskeler ile bu problemleri zamanla çözüme kavuşturulabilir.

Sivilce İzleri İçin Toz Şeker: Toz şeker granüllü yapısı sebebiyle cilt maskelerinde sıkça kullanılmaktadır. Bunun sebebi peeling etkisi yapmasıdır. Uygulanış şekli yüz yıkandıktan sonra toz şekeri karıştırılmış maske masaj yaparak cilde uygulanmalıdır.

Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Cildimizde oluşan sivilcelerden birçok farklı yollarla kurtulabiliriz. Doktorunuza başvurarak gerekli krem, jeller ve losyonlar aracılığı ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda doğal yollarla kurtulmanız mümkündür. Doğal yollar ile sivilceden kurtulmanın başında elma sirkesi gelmektedir. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildinizdeki hücreleri yeniler ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. İkinci olarak ise Limon’dur.

Limon C vitamini bakımından oldukça zengindir. Günlük C vitamini ihtiyacımızın %36’sını karşılamaktadır. C vitamini cilt için oldukça önemlidir. Limon doğal bir  anti bakteriyeldir. Bu sebeple sivilcelerinizin ve sivilce izlerinizin daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yeni sivilce çıkmasını önlemede oldukça etkilidir.

Sonuca varırsak bu yöntemler ile sivilceleriniz den kurtulabilir veya azalmasını sağlayabilirsiniz. Yapılan araştırmalar sonucunda sivilce izlerine kesin çözüm olarak eğer yukarıda anlattığımız yöntemler doğrultusunda sivilce lekeleriniz den kurtulamadıysanız lazer tedavisi ile sivilce izleriniz den kurtulabilirsiniz.

Yukarıda sivilce lekeleri nasıl geçer sizlere detaylı bir biçimde anlattık. Doğru bir sivilce lekesi tedavisi için öncelikle problemin doğru teşhis edilip ve doğru tedavinin uygulanması gereklidir. Bu yüzden doktorunuza başvurup doktorunuzun kontrolünde sivilce lekesi tedavisi görebilirsiniz.

SON YAZILAR