Ana Sayfa Kadın Hastalıkları

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

Öncelikle bir konuyu açıklığa kavuşturup, Selülit Nasıl Geçer? Sorusuna akabinde geçmekte fayda vardır ki, o da Selülit Nedir? Olacaktır.

Selülit, bir hastalık değildir. Ergenlik çağından itibaren kadınlarda daha belirgin olmak üzere herkeste meydana gelebilecek bir cilt deformasyonu olarak tanımlanmaktadır. Onlarca sebebi olmakla birlikte tanımı gereği cildin niteliğinin bozulması biçiminde ifade edilmesi mümkündür. Selülit tanısı, özellikle baldırlarda portakal dokusunun oluşmaya başlaması ile konulmaktadır.  Selülit cildin deri altında yağ bağlarının gevşemesi ve cildin sıkılığını yitirmesi biçiminde tanımlanmaktadır. Deri altında olması gereken yapının bozulması ile ortaya çıkar.

Selülit Nasıl Geçer? Sorusunun cevabı ise oldukça karmaşıktır. Selülit herkeste mutlaka meydana gelir. Seviyesi ve miktarı değişebilir, ancak ortaya çıkması engellenemez. Fakat selülit seviyesini düşürmek ve gözle görülür olmaktan çıkarmak mümkündür. Bunun için deri sıkılığını artırıcı kürler uygulayabileceğimiz gibi, buna ek olarak, beslenme düzenimizi ve egzersiz alışkanlıklarımızı değiştirerek de sonuca ulaşmamız mümkündür.

Öncelikle hormonal bir sorununuz olup olmadığından emin olmak üzere hekime başvurmalı ve gerekli testleri yaptırmalısınız. Bunun ardından, yürüyüş başta olmak üzere düzenli egzersiz yapmanız en önemli tedbirlerin başında gelmektedir. Su tüketimini de günde 2 litreden az olmayacak biçimde ayarlamakta büyük fayda vardır. Deri hücrelerinin yenilenmesi için su çok önemli bir faktördür. Düzenli masaj ve mezoterapi de Selülit Nasıl Geçer? Sorusuna verilecek cevaplar arasında yer almaktadır.

Bu noktada ağızdan alınan ilaçlara mümkün olduğunca başvurmamak gerektiğini belirtmekte fayda vardır. Selülit krem ve kürleri gibi harici uygulamalar en doğru selülit tedavileridir.

SON YAZILAR