Ana Sayfa Bitki

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana halkça oldukça popüler olan bir besin kaynağıdır. Lahananın yemeğinin yanı sıra tatlısı maskesi ve lahananın su diyeti yapılır. Peki, lahana suyu diyeti nasıl yapılır kısa bir bahsetme yapalım.

Lahana içinde barındırdığı lifler sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve zayıflamaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Lahana günümüzde kolayca ulaşabileceğimiz ekonomik bir besin kaynağıdır sağlığa faydaları da oldukça fazladır bunun yanı sıra zayıflama konusunda da oldukça faydalı bir besindir. Lahana suyu diyeti günümüzde en çok uygulanan diyet yöntemlerinden birisidir.

Lahana suyu diyetinin hazırlanışı ve sağlıklı olması nedeniyle diyet yapan kişiler tarafından oldukça fazla rağbet görmektedir. Öncelikle lahana suyunun faydalarına bir bakalım ve daha sonra lahana suyu diyetinin hazırlanışına geçelim.

Lahana Suyunun Faydaları

 • Lahana suyu romatizma ve kas ağrılarına iyi gelir.
 • Alzaimer hastalıkların tedavisine yardımcı olur.
 • Göz bozukluklarını yavaşlatır.
 • Bronşit ve astım gibi hastalıkların tedavisinde etkilidir.
 • Sindirim ve kabızlık sorunlarının tedavisinde kullanılır.
 • Yağ yakıcı özelliği sayesinde selülitlerin yok olmasını sağlar.
 • Kalp krizi geçirme riskini oldukça düşürür.
 • İçerisinde barındırdığı bol kalsiyum sayesinde kemik direncini arttırır.
 • Yanık tedavilerinde kullanılmaktadır.
 • Vücutta iltihaplanma var ise iltihabın atılmasına yardımcı olur.
 • Saçlara sürüldüğü takdirde saçların yumuşamasını ve parlamasını sağlar.
 • Cilde sürüldüğünde cildi ölü hücrelerden arındırır ve cilde canlılık getirir.

Lahana suyunun daha birçok sağlığa faydalı yönleri bulunmaktadır ve bu nedenle popüler bir kür olarak kullanılmaktadır.

Lahana Diyeti Suyunun Hazırlanışı

Yukarıda belirttiğimiz gibi lahana suyunun zayıflamanın yanında sağlığa da birçok faydası bulunmaktadır peki lahana suyu nasıl hazırlanır.

İlk olarak bir tencerenin içine 0,5 lt su koyunuz daha sonra 2-3 yaprak lahanayı elinizle birkaç parçaya bölerek tencereye ilave ediniz ve tencerenin kapağını kapatarak 15-20 dakika boyunca kaynamaya bırakın. Kaynama işlemi bittikten sonra tencerenin altına kapatın ve kapağını açarak ılımaya bırakın. Besin değerlerinin artmasını ve zayıflamaya yardımcı olmasını dilerseniz ılımış lahana suyunuza yarım limon sıkabilirsiniz ve daha sonra uygulama kısmına geçebilirsiniz şimdi ise kısaca uygulama kısmından bahsedelim.

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Uygulanır?

Yukarıda verdiğimiz lahana suyunun hazırlanışı 2 su bardağı olacak şekilde hesaplanmıştır siz bunu dilerseniz 2 katı ölçüler uygulayıp 2 gülük lahana suyunuzu hazırlamış olursunuz ve soğuduktan sonra dolapta muhafaza edebilirsiniz. Lahana suyu diyeti 3 gün içilmeli ve 2 gün ara verilmelidir bunun nedeni içinde barındırdığı lifler sayesinde vücutta şişkinlik yapmaması içindir.

Öğle yemeklerinden önce bir bardak ve öğlen yemeklerinden 1 saat sonra 1 bardak olacak şekilde tüketilmelidir kesinlikle periyotlar halinde uygulanmalıdır 3 gün içip 2 gün ara vermek gibi. Lahana suyu diyeti kürünü düzenli olarak yaparsanız sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi anlayacaksınız.

SON YAZILAR