Ana Sayfa Genel Sağlık

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Sorusunun elbette bir tek cevabı yoktur. Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle karın ağrısının neden kaynaklandığının bilinmesi gerekir. Zira özellikle ileri yaşlarda karın ağrısı meydana gelmesi bir takım önemli sağlık sorunlarının belirteci olabilmektedir. Çocuklarda Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Sorusunun cevabı ise çoğu zaman aynıdır. Sindirim sistemi yeterince gelişmemiş olan ve bakterilere karşı direnci düşük olan çocuklar, sık sık bağırsak enfeksiyonları ve aura bozuklukları yaşayabilirler. Aşırı şeker tüketimi, yağlı yiyeceklerin tüketimi sonrası tolerans bozukluğu, virüs ve bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlar da karın ağrısına neden olabilmektedir. Bu noktada maksadımız akut ağrıyı gidermek olduğunda, sindirim sistemi üzerinde sedatif etki yapan gıdalar ve içeceklere yönelmek faydalı olacaktır.

Çocuklarınızın pek de sevmediği, Nane ve limon ikilisi iyi bir sedatif olarak etki yaparlar. Ancak, eğer karın ağrısı mide ile ilgili problemlerden kaynaklanıyorsa, bu besin ciddi bir soruna daha neden olabileceğinden, sorunun midedeki gastrit ve ülser gibi kaynaklara dayanmadığı bilinmelidir.

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Sorusuna annelerin verdiği cevaplar ise çoğunlukla günümüzde de etkili formüllerdir. Pirinç lapası, haşlanmış patates, beyaz ekmek, yağsız makarna gibi gıdalar, özellikle enfeksiyonlarda ağrı dindirilmesi üzerinde faydalıdır. Tabii bu besinler mideyi de yormadığı için sindirim sistemini genel olarak rahatlatır.

Bitki çayları ise, sadece karın ağrısı esnasında değil, günlük olarak tüketilmesi faydalı olan içeceklerdir. Özelikle papatya çayı ağrılar üzerinde ciddi şekilde etkilidir. Bunun yanı sıra kuşburnu, adaçayı, nane çayı gibi çaylar da karın ağrılarına iyi geldiği bilinen içeceklerdir.

SON YAZILAR