Ana Sayfa Genel Sağlık

Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim?

Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim?

Eskiye nazaran artık günümüzde çoğu insan, dişlerinin bembeyaz olması için çabalar sarf etmekte. Ancak birçok insanın kemik rengi tam beyaz olmadığı için bu sonuca kavuşamamakta. Eğer sizde dişlerimi nasıl beyazlatabilirim gibi arayışlar içerisine girdiyseniz tam yerindesiniz. Size dişlerinizin olduğundan çok daha fazla beyaz görünmesi için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Öncelikle diş beyazlatma yöntemleri arasında hem klinik ofislerde yapılan, hem de evde yapacağınız bazı doğal diş beyazlatma yöntemleri ile dişlerinizin renk tonunu oldukça beyaza yakın bir hale nasıl getirebilirsiniz, ondan bahsedeceğiz. Eğer bir iki gün içerisinde dişlerimi nasıl beyazlatabilirim gibi bir düşünceye sahipseniz, bir diş hekimine başvurarak diş beyazlatma işleminizi bir, iki seans gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebileceğinizi bilmelisiniz.

Evde Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim

dişlerim nasıl beyazlar

  • İlk olarak yapmanız gerekenler arasında dişlerinizi düzenli olarak günde üç defa yemeklerden hemen sonra fırçalamayı, kendinize alışkanlık ederek başlamalısınız.
  • Diş macunu seçimi yaparken öncelikli hedefiniz diş beyazlatmak olduğu için içerisinde beyazlatma özelliği bulunan ve partikülleri diğer macunlara nazaran büyük olan diş macunlarını seçmeniz, dış beyazlatmanızı hızlandıracaktır. Fakat uzun süreli büyük partiküllü diş macunları kullanımı diş minesine zarar verebileceğinden iki haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır.
  • C vitamini içeren meyvelerin dişleri beyazlatmada oldukça etkili olduğunu duymuşsunuzdur. Bu meyvelerden olan portakalı, kabuklarını keserek kabuğun iç kısmını iki günde bir olmak kaydıyla dişlerinize sürtmek de diş renk tonunuzu açacaktır.
  • Doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında yer alan çilek içerisinde bulundurduğu malik asit sayesinde ağız içindeki mikroorganizmaları ve bakterileri temizler daha ferah ağız için ve diş renk tonunuzu açmanızda oldukça yarar sağlayacaktır.
  • Doğal bir yöntem olan muz kabuğu ile de diş renginizin tonunu bir kademe daha açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey üç günde bir olmak kaydıyla muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürtmeniz yeterli olacaktır.
  • En bilenen yöntemler arasında bulunan limon ve karbonat ikilisi en etkili diş beyazlatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu ikilinin granüllü ve asidik özelliği fazla olduğundan bu yöntemi haftada bir uygulamanız dişlerinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Anlattığımız doğal diş beyazlatma yöntemlerini uygulayarak dişlerinizin renk tonunu gözle görülür, derecede açabilirsiniz. Aynı zamanda profesyonel olarak diş beyazlatma işlemini daha kısa süreler içerisinde bir diş hekimi kontrolü altında gerçekleştirebilirsiniz.

SON YAZILAR