Ana Sayfa Genel Sağlık

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boyun ağrısı genellikle masa başında saatlerce çalışan insanların sık karşılaştığı bir eklem rahatsızlığıdır. Geçer düşüncesiyle önemsenmeyen boyun ağrısı ciddi ortopedik sorunlara yol açabilir.

Uzun saatler boyunca masa başında çalışanların sıklıkla karşılaştığı boyun ağrısı tedavi edilebilen bir problemdir. Yapılacak bazı egzersizler, kas gevşetici kremler ve kendinizi yatarken rahat hissedebileceğiniz bir yastıkta iyi bir uyku ile bu problemden kurtulmanız mümkündür. Herkes hayatın da bir kez de olsa bu problemi yaşamıştır.

Boyun Ağrısını Geçirmek İçin Ne Yapılmalı

Boynunuzda görülen ağrının sebebi kas dokusunun zarar görmesi ve sertleşmesinden kaynaklanmaktadır. Yapacağınız ufak değişimlerle boyun ağrınızı hafifletebilir veya bu problemi yaşamanızı en aza indirebileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Peki boyun ağrısına ne iyi gelir?

  • Uykudan uyandığınızda boyun ağrısı problemini yaşıyorsanız düzgün bir yastık seçimi bile bu problemden kurtulabilirsiniz.
  • Yattığınız yerin sert olmaması ve ortopedik bir yatak olmasına dikkat ediniz.
  • Sıklıkla tekrar eden boyun ağrılarınız mevcutsa doktor kontrolü altında kas gevşetici ilaç ve kremler kullanabilir ya da sıcak bir su yardımı ile boynunuza uygulayacağınız masaj ağrınızın geçmesi veya hafiflemesi için yardımcı olacaktır.
  • Eczanelerde reçetesiz olarak satılan ağrı kesiciler ve kremler yardımıyla da boyun ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.
  • Gün içinde yapacağınız boyun egzersizleri boyun ağrınızın hafiflemesini veya tamamen geçmesini sağlayabilir.
  • Ağrınız bir darbe sonucunda oluştuysa ciddi bir problem olabilir. Hiç zaman kaybetmeden alanında uzman bir doktora başvurun.

Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler doğrultusunda boyun ağrılarınızdan kurtulabilir veya hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Boyun ağrınız ciddi bir sağlık probleminden kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple  boyun ağrınıza neden olan problemin doğru teşhisi ve tedavisini doktor kontrolü altında yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

SON YAZILAR