Ana Sayfa Bitki

At Kestanesi Balsamı Faydaları

At Kestanesi Balsamı Faydaları

Günümüzde gerek cilt bakımı, gerek saç bakımı, gerekse de sağlık alanında şifalı bitkilerden faydalanılıyor ve bu durum alternatif tıp olarak adlandırılıyor. Ancak hangi bitkinin ne için ve nasıl kullanıldığını bilmek çok önemli. Aksi takdirde zehirlenmelerle karşı karşıya kalınabilir. İşte dikkatli kullanılması gereken bitkilerden bir tanesi: At kestanesi. Dahili kullanımı, özellikle de fazla gerçekleştirildiğinde zehirlenmelere neden olan at kestanesi kremi ve at kestanesi balsamı faydaları hakkında sizleri bilgi sahibi yapacağız.

At Kestanesi Balsamı Faydaları Nelerdir?

  • Kendisini damarlarda şişme olarak belli eden hemoroit ve varis gibi problemler üzerinde, at kestanesi kreminin tedavi edici özelliği bulunmaktadır.
  • Prostat büyümesi, ishal ve ateş problemlerinden kurtulmak için, at kestanesi ile hazırlanan bu doğal kremi kullanabilirsiniz.
  • Kan ile ilgili problemlerde, özellikle de kan dolaşımı problemlerinde faydalarından yararlanabilirsiniz
  • Eklem ağrıları, öksürük, burkulma, kemik kırığı, adet sancısı ve egzamanın tedavisinde kalıcı çözümler sunar.
  • Dizanteri ve sıtma gibi problemlerle savaşmakta yardımcıdır.

At Kestanesi Kremi Nasıl Kullanılır?

Varisli bölgeye, günde iki sefer, masaj yaparak düzenli bir şekilde uygularsanız, kısa sürede çözüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde vücudun şiş bölgelerine de uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Sırt ağrısı, eklem ağrısı gibi problemlerin olduğu bölgelere masaj yaparak uyguladığınızda, kısa süre içerisinde ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Solunum yolu hastalıkları için kullanacaksanız boğazınıza dışarıdan uygulamanız yeterli olacaktır. Damar tıkanıklığında da, sorunlu bölgeye at kestanesi kremini iyice yedirin. İçeriğinde mentol bulunduğu için rahatlama hissini kısa sürede elde edebilirsiniz ve damarların daralması sorunundan da kurtulursunuz.

Vücuttan atılması gerekli olan toksinlerin atılması için kullanılır. İltihap olan bölgeye kremi dışarıdan uygulamanız yeterlidir. Dışkı ya da idrar yolu ile toksinlerinizden kurtulursunuz.

Görmüş olduğunuz gibi, dışarıdan uygulanması halinde sağlık açısından çok sayıda faydası bulunan at kestanesinin dahili kullanımı da bir o kadar zararlıdır. At kestanesi balsamı faydaları, kremi kullanan pek çok kişi tarafından da belirtilmiş bulunmaktadır. Mentollü yapısı dolayısı ile vücudu rahatlatan bu krem düzenli olarak günde iki sefer kullanıldığında sonuçları etkindir.

SON YAZILAR